Clubkampioen 2023 – 2024

Het schaakseizoen 2023-2024 zit erop en na een spannende slotfase hebben wij een nieuw clubkampioen: Rob Groot
Gefeliciteerd!

PosNaamPrtWRVScore
1Rob Groot2817652077,0
2Gunnar Sieber2416532053,5
3Wibo van Scheppingen3016861981,5
4Maarten de Bruijne2313461747,1
5Efstathios Tavridis2513661715,8
6Jack Heemskerk29121071715,0
Geplaatst in club, intern | Een reactie plaatsen

Jeugdafdeling 2023 – 2024

De jeugdafdeling is in de loop van het schaakjaar gegroeid van 12 naar 19 jeugdleden.

Op de foto zie je de huidige groep (behalve Thom, Tycho en Peer die op de dag van de foto verhinderd waren).

De huidige groep zijn: Toon, Peer, Job, Emina, Jonas, Thom, Daan, Anouar, Tycho, Willem, Sem, Caelis, Adrian, Josephine, Max, Valentina, Sandor, Suze en Indy.

Het was weer een leuk en leerzaam schaakjaar.

Begin september gaan we weer van start. Informatie daarover volgt nog.

Alvast een fijne vakantie toegewenst door Albert en Tom!

Geplaatst in club, jeugd | Een reactie plaatsen

Wibo’s column: Leren van de (groot)meesters – Schaakopgaven

Het schaakseizoen 2023 – 2024 is al weer bijna afgelopen. Om tijdens de zomermaanden wat te kunnen schaken, staan in deze column een aantal schaakopgaven. Het zijn geen gecomponeerde stellingen maar fragmenten van partijen van (groot)meesters die allemaal eerder dit jaar gespeeld zijn. De eerste opgaven zijn relatief makkelijk maar ze worden steeds moeilijker. U kan daarmee uw tactische vaardigheden toetsen en trainen. In sommige stelling wordt winnend voordeel behaald, in andere stellingen is de opgave om mat te geven. Bij een paar opgaven gaat het om de winnende zet maar kunnen de liefhebbers ook trachten om een geforceerd mat te vinden. In de volgende column zullen de oplossingen (inclusief een toelichting) gegeven worden. Prettig vakantie allemaal en veel plezier met de schaakopgaven!

Diagram 1: Zwart geeft mat in 3 zetten


Lees verder
Geplaatst in club, training | 3 reacties

Reynaerde A – Daniël Noteboom B

seizoen 2023-2024, 3e klasse, 7e ronde (06-05-2024)
Reynaerde ARatingDaniël Noteboom BRatingUitslag
R.P.M. van Leijden1833R. Groot17080-1
E. Koeleman1665+/-
A.R. Dorrepaal1782L.A. van Gunsteren16311-0
J. Verduijn1756J. van der Voort16711-0
P.C.M. van Leijden1643A. de Haas1545½-½
J.B. Altona1763O. Brunner15661-0
174016244½-1½
Geplaatst in competitie, DN B, extern | Een reactie plaatsen

Daniël Noteboom A – Leithen B

seizoen 2023-2024, 2e klasse, 7e ronde (22-04-2024)
Daniël Noteboom ARatingLeithen BRatingUitslag
C. Scherpenisse1891G. Stijnman0-1
G. Sieber1897K. Koper18061-0
A.J. Plug1830M. Vlak17930-1
E. Tavridis1692J. Kuipers18280-1
W.B. van Scheppingen1748T.J.M. Noom17771-0
B. Glaubitz1781J.J. Vlak1770½-½
J. Heemskerk1765D. Vernooy17321-0
I.M.G. Janssen1818C. van Duijvenbode0-1
180317843½-4½
Geplaatst in competitie, DN A, extern | Een reactie plaatsen

Daniël Noteboom B – Philidor E

seizoen 2023-2024, 3e klasse, 6e ronde (08-04-2024)
Daniël Noteboom BRatingPhilidor ERatingUitslag
J. van der Voort1671C.A. Varela17290-1
R. Groot1708T. Vlieland17130-1
L.A. van Gunsteren1631I. Erbilen16531-0
O. Brunner1566P.V. Westveer16380-1
A. de Haas1545P. Scheele15150-1
A. Oosterhuis1477J.P. van der Plas16130-1
160016441-5
Geplaatst in competitie, DN B, extern | Een reactie plaatsen

Rapid Schaakkampioenschap van de Bollenstreek 2024

Op 2 april 2024 vond het jaarlijkse rapid schaakkampioenschap van de bollenstreek plaats, deze keer in Noordwijk. Het is een rapidtoernooi voor clubteams (zestallen) en wordt in drie poules à vier teams uitgespeeld. Omdat de twee teams van Daniël Noteboom in 2023 kampioen werden in poule B en C, mochten wij dit jaar in poule A en B meedoen.

Lees verder
Geplaatst in competitie, extern, toernooien | 1 reactie

Utile Dulci A – Daniël Noteboom A

seizoen 2023-2024, 2e klasse, 6e ronde (26-03-2024)
Utile Dulci ARatingDaniël Noteboom ARatingUitslag
J.J.M. Borst1903C. Scherpenisse18590-1
R.C. Rodewijk1840G. Sieber19031-0
B.J. van Leur1852A.J. Plug1830½-½
A.M. Bakker1800E. Tavridis16921-0
J.J. Hoogenboom1746W.B. van Scheppingen17560-1
M.J.M. van der Voorn1745B. Glaubitz18081-0
J.C. Borst1664J. Heemskerk1780½-½
M.C. Lek1545I.M.G. Janssen18170-1
176218064-4
Geplaatst in competitie, DN A, extern | Een reactie plaatsen

Wibo’s column: Het Hoogovens schaaktoernooi

In het weekend van 15-16 januari 1938 organiseerden de Hoogovenschaakclub uit Beverwijk een klein weekend toernooi. Dit was het begin van wat later zou uitgroeien tot één van de grootste schaaktoernooien ter wereld. Bij het derde toernooi speelde ex-wereldkampioen Max Euwe al mee (en won) en na de oorlog werd het in 1946 een internationaal toernooi. De belangstelling voor het toernooi werd steeds groter en vanaf 1968 werd er in Wijk aan Zee gespeeld. Het Hoogovens schaaktoernooien wordt wel het “Wimbledon van het schaken” genoemd. Grootmeester Bent Larsen heeft eens gezegd dat geen schaakmeester onsterfelijk wordt als hij niet het Hoogovens schaaktoernooi heeft gewonnen. Van 1938 t/m 1999 spreken we van het Hoogovens schaaktoernooi, maar na een overname werd het tot en met 2010 het Corus toernooi en vanaf 2011 kennen we het als Tata Steel Chess Tournament. Naast het schaken zijn ook altijd sociale activiteiten georganiseerd zoals een gezamenlijke slotmaaltijd, een bonte avond met artiesten als André van Duin, Conny Vink, Johnny Kaaykamp, schaak simultaans en voetbalwedstrijden. Het toernooi heeft altijd een heel sterk deelnemers veld en een goede reputatie in de schaakwereld. Het is niet verrassend dat de lijst van toernooi winnaars veel wereldkampioenen staan: Max Euwe, Michail Botwinnik, Michail Tal, Tigran Petrosian, Boris Spasski, Anatoli Karpov, Garry Kasparov, Viswanathan Anand, Veselin Topalov, Vladimir Kramnik en Magnus Carlsen (8 keer!). De lijst bevat ook Nederlandse winnaars: Th. D van Scheltinga, Lodewijk Prins, J.H. Donner, Max Euwe, Hans Bouwmeester, Genna Sosonko, Jan Timman, Jorden van Foreest en Anish Giri.

Lees verder
Geplaatst in club, training | Een reactie plaatsen

Ben Vink †

Wij ontvingen het triest bericht dat onze schaakvriend en zeer gewaardeerde lid Ben Vink op 16 maart 2024 op 82-jarige leeftijd is overleden.

De afscheidsdienst vindt plaats op donderdag 21 maart om 13.00 uur in de Oude Jeroenskerk, Voorstraat 44 in Noordwijk.
Na de dienst is er in de Oude Jeroenskerk gelegenheid tot condoleren.
Aansluitend wordt Ben door het gezin begeleid naar zijn laatste rustplaats.

Geplaatst in club | Een reactie plaatsen